حافظه ۸ ترابایتی سامسونگ گرانتر از S21FE

حافظه ۸ ترابایتی سامسونگ گرانتر از SFE

حافظه ۸ ترابایتی سامسونگ گرانتر از S21FE

سامسونگ جدیدترین SSD خود را با ظرفیت ۸ ترابایت رونمایی کرد. این محصول پرچم‌دار قیمت زیادی دارد.

سامسونگ در بیانیه‌ای رسمی، از عرضه‌ی جدیدترین SSD قابل‌حمل خود با نام T5 EVO و ۸ ترابایت فضای ذخیره‌سازی خبر داد. ۸ ترابایت بیشترین ظرفیت ارائه‌شده‌ی اس‌اس‌دی‌های قابل‌حمل در بازار است.

T5 Evo از USB 3.2 Gen 1 برای انتقال داده‌ها تا سرعت ۴۶۰ مگابایت‌بر‌ثانیه پشتیبانی می‌کند. این مقدار بسیار سریع‌تر از هارد دیسک‌ های استاندارد، اما کندُتر از اس‌اس‌دی‌های NVME مانند سری T7 و T9 همین شرکت است.
SSD سامسونگ مدل T5 evo

سامسونگ T5 را با بدنه‌ای مستطیلی طراحی کرده است و گیره‌ای دارد که می‌توان آن را به چمدان و کوله‌پشتی متصل کرد و به‌لطف سطح لاستیکی تا ۶ فوت (۱٫۸۳ متر) در‌برابر سقوط ایمن است. سامسونگ فناوری Dynamic Thermal Guard را نیز برای محافظت در‌برابر گرم‌شدن بیش‌از حد در نظر گرفته است.

طول این اس‌اس‌دی جدید ۳٫۷۴ اینچ و عرض آن ۱٫۵۷ اینچ و وزنش حدوداً ۱۰۲ گرم است؛ بنابراین، قابل‌حمل و برای سفر ایدئال است.قیمت SSD سامسونگ T5 EVO معادل ۶۵۰ دلار است و هم‌اکنون می‌توان آن را از وب‌سایت سامسونگ خرید. سامسونگ نسخه‌های ۲ ترابایتی و ۴ ترابایتی این محصول را نیز به‌ترتیب با قیمت ۱۹۰ و ۳۵۰ دلار عرضه می‌کند. مدل ۸ ترابایتی این SSD‌ جدید از برخی مدل‌های گوشی سامسونگ مانند گلکسی S23 FE گران‌تر است!